Szkolenia

Trening trenerski

Do prowadzenia szkoleń trzeba posiadać pewne predyspozycje psychologiczne, których brak totalnie wyklucza z działania w tym obszarze. Między innymi, za kluczowa cechę trenerską uznaje się np. odporność na ekspozycje publiczną i kontrolowanie poziomu własnego stresu.Niestety podczas szkoleń dzieją się często sytuacje przerastające kompetencje ich prowadzących. 

więcej ...

Zarządzanie zespołem

W literaturze spotykamy wiele artykułów na temat motywowania pracowników, rzadko jednak znajdują się opracowania o przyczynach demotywacji. Podobnie ma się ze szkoleniami. Każdy kierownik chętnie bierze udział w zajęciach poświęconym motywowaniu pracowników natomiast demotywacja jest ciągle przemilczanym tematem.

więcej ...

Windykacja

TECHNIKI PROWADZENIA ROZMÓW Z DŁUŻNIKIEM W KONTAKCIE BEZPOŚREDNIM I TELEFONICZNYM

Obecnie wiele firm spotyka się z problemem nieterminowego bądź całkowitego braku spłat ich należności od klientów czy kontrahentów. W chwili takiego zdarzenia, często zadajemy sobie pytanie czy tej sytuacji można było uniknąć?

więcej ...

Ocena okresowa

 Osoba prowadząca ocenę powinna być nie tylko zaznajomiona z sama techniczną stroną prowadzenia oceny ale także z technikami komunikacyjnymi dzięki którym sama rozmowa się odbywa są to: zadawanie pytań, aktywne słuchanie , kierowanie aspiracjami i oczekiwaniami pracowników co do rozwoju ich kariery zawodowej i innych.

więcej ...

Zmiana

Jeżeli zapytamy naszych kolegów w pracy, czy boją się zmian zachodzących w ich miejscu pracy, to większość z nich odpowie, że nie. Jednak pytając ich, czy uważają, że ludzie boją się zmian, to odpowiedzą zdecydowanie twierdząco. To proste przeramowanie zaczerpnięte od Spencera Johnsona z książki „Kto zabrał mój ser" pokazuje, jak skomplikowanym procesem jest przeprowadzanie ludzi przez zmianę.

więcej ...

Prezentacje

Wg brytyjskiej skali określającej poziom stresu na jednym z najwyższych miejsc znajduje się wystąpienie publiczne. Te wysoką pozycję potwierdzają rozmowy z uczestnikami zajęć z zakresu prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych. Na pytanie co powoduję u nich taki stres padają różne odpowiedzi: nie będę wiedział co powiedzieć, na sali będą osoby, które złośliwie będą sabotowały moje działanie.

więcej ...

Zarządzanie czasem

EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA

Nie ma nic bardziej prostego niż być zajętym i nic trudniejszego niż być efektywnym.Mówimy, że czas płynie, galopuje (szczególnie, jeśli spędzamy go w sposób przyjemny) czy wlecze się, gdy wykonujemy szczególnie przykre zadania. Jednak ze ścisłego punktu widzenia czas „płynie" ze stałą prędkością.

więcej ...